LIb iegādājās ketelēšanas mašīnu

MesPasi

No 2012. gada 30. jūlija līdz 31. oktobrim Ludzas Invalīdu biedrība īstenoja projektu „Ketelēšanas mašīnas iegāde cilvēku ar invaliditāti pašnodarbināšanas veicināšanai”, kuru finansiāli atbalstīja VAS „Hipotēku un zemes banka” Klientu klubs „Mēs paši”. Projekta mērķis bija veicināt cilvēku ar invaliditāti pašnodarbinātību.
2012. gada maijā noslēdzās Ludzas invalīdu biedrības īstenotais projekts „Adīšanas darbnīcu izveide Ludzā un Zilupē cilvēku ar invaliditāti ekonomiskās kapacitātes celšanai/ADDA”. Projekta ietvaros tika izveidotas adīšanas darbnīcas Ludzā un Zilupē. Darbnīcām iegādātas adāmmašīnas, šujmašīnas un cits aprīkojums, uz kurām projekta dalībnieki apguva mašīnadīšanas pamatus. Uz šī projekta bāzes tika dibināts sociālais uzņēmums „SinaVita”. Projekta un sociālā uzņēmuma pamatmērķis ir dod iespēju cilvēkiem ar invaliditāti kļūt ekonomiski neatkarīgākiem, pašpelnošiem un līdz ar to celt viņu dzīves kvalitāti.  Šobrīd darbnīcās notiek darbība, biedrības biedri turpina apgūt adīšanas prasmes.
Bet kas ir ketelēšanas mašīna un kam tā bija vajadzīga?
Adījumu izstrādē ir daudz specifisku sīkumu, ko kuriem atkarīga izstrādājuma kvalitāte. Viens no tādiem ir ketelēšana. Šo sašūšanas veidu izmanto vietās, kur jāsavieno vaļējie valdziņi ar norauktajiem. Piemēram, apkakles piešūšanā un jaku aizdarēs. Ketelēšana ir smalks process, kas prasa lielu roku un acu piepūli. Lai nodrošināt adījumu kvalitāti tika iegādāta ketelēšanas mašīna, kas padara šo procesu vieglāku.